7 Kasım 2018 Çarşamba

Hatice Misge/ Sağlıklı yaşam semineri
Hatice misge / Sade yaşam semineri ;
Yurtdışında verdiğim seminerlerde tedavi ettiğim yada görüştüğüm genç kızların Vücudunda bizim kızlarımızda olduğu kadar hasar görmüyorum Çünkü yediklerimizin içerikleri maalesef farklı onun yediği Çikolatayla Türkiyedeki çikolata aynı maddelerden oluşmuyor. Bunu bilerek bu şekilde üretiyorlar.


Şimdi doktorlar her önüne gelen hastaya şu tavsiyeyi veriyor 2,5 ya da 3 litre su için peki siz efendimizin hayatında böyle bir şey duydunuz mu ?midenin üçte birini suyla üçte birini yiyecekle geri kalanını boş bırakın diyor midemiz ne kadar, kişinin avucu kadar...


Tıbbın bize söylediği şeyler zamanla değişiyor Önceden her hastalanan kişiye antibiyotik Öneren tıp şimdi antibiyotik kullanımını en aza indirgemeye çalışıyor

Yine yıllarca yumurta kolestrol yükseltiyor dediler aradan 5-10 yıl geçmedi yumurtanın faydalarını söylemeye başladılar

Değişmeyen şey nedir kuran ve hadis çünkü Onun bilgisi Vahiydir beni yaratan bana neyin zararlı neyin faydalı olduğunu en iyi bilir. Kuranda en çok geçen ayetler helal ve temiz olanları yemek üzerinedir.


(Taladomit faciası ) İkinci Dünya Savaşından sonra Mide bulantısı için kadınlara verilen bir ilaç elhamdülillah o dönemde Türkiye ekonomik kriz sebebiyle bu ilacı alamamıştı taladomit kullanınca annelerin çocukları maalesef sakat doğdu bunun örnekleri internette yazınca önünüze geliyor.


Yine Çin’de Aptamil ve süt tozu kullanıldı bunların kalitesi artsın diye içine melomin tozu katıyorlar sonra 1,5 yaşındaki çocukları diyaliz makinelerine bağladılar akabinde Çin’de aptamil ve süt tozu kullanımı yasaklandı.


İyileşme nedir?

Hastalığın sona ermesidir hastaneye gidince size ne yediğinizi, hangi kimyasalları kullandığınızı sormuyorlar en basitinden tıp fakültelerinde sağlıklı yaşam anlatılmıyor dr size bu yüzden direk ilaç tedavisi veriyor

İbni sina hastalarını 64 gruba ayırıp her birini öyle tedavi ediyordu.

Troid, insulin, yumurta çatlatma iğneleri, birer hormondur

Rafine tuzda sodyum ve iyot vardır ama Kaya tuzunda mineraller var. Lütfen Kaya tuzu kullanın.

Doğal antibiyotik tarifi;

10 baş sarımsak, 10 tane limon bir kilo bala katın 7 gün bekletin üstü tülbentle kapalı bir kavanozda sonra süzün

Maydonoz limon kaynatın

Zencefil zerdeçal yemeklerinizde az da olsa kullanın. Yün mesela ağrıyı çeker mümkünse yün giyinin kış ayında.

Yüzmek;Yüzmek çok sağlıklı birçok bel boyun ağrısına yüzmeyi tavsiye ediyoruz ama şimdi havuzlardaki klorlu su yalnızca zehir ve zarar... yüzülecekse deniz suyunda yüzülmeli
Kansızlık;

Yapılan araştırmalara göre sağlıklı birinin kan değerleri 12-17 arası olmalıdır hemoglobin 12-17, hemotoglid 37-30 kolestrol 200 üstüne çıkmamalıdır peki bu tespitler bize nereden geldi bu değerleri tespit edenler kimler. Batı’dan geldi sağlıklı olduklarını düşündükleri 1000-2000 kişinin kanını ölçtüler acaba sağlıklı olmak kırmızı yanaklı olmak mı yüzü gözü kanlı olmak mı mesela onlar sürekli haram yiyorlar şarap bira bunlar Kanı yükseltir yine yedikleri hayvanın eti(hınzır) kan yapar biz onlarla aynı şeyleri yemiyoruz bu yüzden bizim ortalamamız onlarınkine yetişmiyor. Bu konuda bir hadisi şerif var ;
Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.)’e kafir olan bir kimse misafir olarak geldi Rasûlullah (s.a.v.) onun için bir koyundan süt sağılıp ikram edilmesini emretti. Koyundan süt sağıldı misafir içti sonra başka bir koyun sağılmasını emretti koyundan süt sağıldı misafir onu da içti sonra tekrar başka bir koyun sağıldı onu da içti böylece yedi koyun sütünü içmiş oldu. Ertesi sabah Müslüman oldu. Rasûlullah (s.a.v.) yine bir koyundan süt sağılmasını emretti, süt sağıldı misafir içti başka bir koyundan süt sağılmasını emretti süt sağıldı fakat misafir bu sütü içip bitiremedi. Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Mümin bir bağırsak dolduracak kadar içer kafir ise yedi bağırsak dolduracak kadar yer ve içer.” (İbn Mâce: Etıme: 3; Müslim, Eşribe: 34)

İlaç Firmaları herkes benim müşterim olsun diyor dolayısıyla sana kanın düşük sana B12 vitaminin eksik diyorlar

Bizim Yapacağımız tek şey beslenmeyi düzenlemek ve sünnete uygun yaşamak;

Kahvaltıda tek çeşit ,öğle salata ya da meyve, akşam yine tek çeşit. Bu şekilde beslenince daha hafif ve daha iyi doyacaksınız Ama siz bugün beyaz ekmek yerseniz 2 saat sonra yine acıkacaksınız

Dünyanın en genç profesör unvanını alan Oktay Sinanoğlu şöyle diyor;İnsan vücudu kadar az yakıtla, çok enerji üreten başka bir mekanizma yoktur.

Bugünün Müslümanlarında şöyle bir algı oldu; bizim bir tek yemeğimiz var ona da dokunmayın maalesef bu bizim sonumuzu getirecek.


Kullanabileceğimiz 4 tane yağ var;

Zeytinyağı, tereyağı, iç yağ, kuyruk yağı. Bunlar damarda tıkanıklık yapmaz tam tersine daha akıcı olmasını sağlar. Ne zaman sentetik yağlar çıktı damar tıkanıklığı damar sertliği ortaya çıktı
Deterjanlar;

Şimdilerin sorunu neden korunmadığım halde çocuğum olmuyor doktora gidiyorlar hemen tüp bebek bir kere tüp bebek hormon yüklemesinden dolayı ilerde meme kanserine sebep oluyor göğüsdeki kitleleri uyandırıyor
Hangi bitki hangi ilaç olursa olsun siz hayat tarzınızı değiştirmeden hiçbir şeyin yoluna girmesini beklemeyin
Allahu Teala Kuran’da temizleyici olarak neyi gösteriyor su ve toprak.

Bu şehir hayatında ben size yalnızca su ve toprak kullanın demiyorum hiç olmazsa bunun yapılabilir olduğunu bilin ve şunu unutmayın bunu inkar ayeti inkar demektir
Deterjanlarınızı kendiniz yapabilirsiniz Erkan Şamcı ondan izleyip öğrenebilirsiniz bulaşıkları hakiki zeytinyağlı sabunla yıkayabilirsiniz ben kendim yıllarca böyle yıkadım yıkıyorum. Ama sizler şimdi deterjanın akıcılığını alışmışsınız vazgeçmesi zor yapılan bir araştırmaya göre bir 1 su bardağının üzerindeki deterjanı giderebilmek için 33 litre soğuk suya 18 litre sıcak suya ihtiyaç vardır.
Deterjanlar maalesef en çok beyni ve üreme organını vuruyor.
Deterjanların zararı açık açık ortaya çıktıktan sonra bir takım girişimciler doğal adı altında ürünler ürettiler ama aynı zararlı maddeler yine var en zararlıları kaldırdılar ama maalesef parfüm yine var deterjan alırken titanyum dioksiti enzim ve Parfüm olmamasına bakın.
Deterjanların içindeki bir takım maddeler bugün hormon gibi davranıyor bunlar denizlere karışınca balıkları da mutasyona uğratıyor.
Bugün kadınların normal doğum yapamama sebebi deterjanlardan kaynaklanıyor( bilimsel ve uzun uzun anlattı not almak için yetişemedim :( )
Ya da kadına sentetik oksitosin veriyorlar (suni sancı) Allah’ın yarattığı sistem o kadar mükemmel ki mesela rahim kasılması yani sancı dinlene dinlene gelir ama suni sancı kesintisiz bir sancı bu yüzden dayanılmaz oluyor ve kadın sezeryanı tercih ediyor.

Biz Allahın yarattığı mükemmel vücut mekanizmasını bozuyoruz. Isıtıp yiyerek, çeşit çeşit karıştırıp yiyerek, kan grubuna zararlı gelen besinleri tüketerek. Bütün sistemi tahrip ediyoruz sonra da bu hastalık bana Allahtan geldi diyoruz.

Mecellenin en önemli maddesi; zararlı terk etmedikçe yararlı olan çokta fayda vermez.

Pedler çocuk bezleri içinde titanyum dioksit var kendiniz bunu evde test edip deneyebilirsiniz ağzınızı bir tülbentle kapatın pedin içini açın içinde bir toz var o tozu alın bir kaba dökün ve üzerine su ekleyin jel gibi kabardığını göreceksiniz. Titanyum dioksit kelimesini sakın unutmayın zaten bu çağın en tehlikeli maddesi bu maddedir ve girmediği hiç bir yer yok; ilaçların üzerine içeriğine bakın, görürsünüz, pedler, bebek bezleri, şeker, tuz, diş dolgusu, diş macunu, duvar boyası, kutu süt, sakız. Cüneyt Zapsu’nun Daos konuşmasını mutlaka dinleyin beyin hasarı istemsiz düşünce depresyonun hep bu maddeyle insana aşılandığı anlatıyor.


Peki titanyum dioksiti neden kullanılıyor hangi bahaneyle her şeyin içine katabiliyorlar;

1- nem tutucu

2- koruyucu

3- beyazlatıcı

Nem tutucu özelliğinden dolayı dizlerde sıvı kaybı ortaya çıkıyor

Süt reklamı; Geçenlerde şöyle bir reklam gördüm Daha fazla süt sloganıyla artık süt reklamı yapıyorlar daha fazla süt var diyorlar içinde demekki kutu sütün içinde ne maddeler var ki daha fazla süt olduğunu belirtiyorlar. Müslümanın uyanık ve akıllı olması lazım.
Ay hali;

Sağlıklı bir kadının adeti hicri ay başlarında olur ortasında sonunda olmaz o yüzden aybaşı kavramı ortaya çıkmıştır eskiden böyleydi. Nasıl ki okyanuslar ayın hareketlerini takip ediyorsa bizim vücudumuzda aynı bu şekilde programlanmıştır.
Sistemimiz o kadar bozuldu ki fırtınalara yön veren ayın hareketleri bizim vücudumuza etki edemiyor çok merak ettiğim bir meseleydi baya araştırdım sahabe kadınları adet dönemini nasıl geçiyordu. Su az, kıyafet az, bez az? Sonradan vücudun doğru yaşamın içinde kendini nasıl ayarladığını anladım bozulmamış kadın bedeninde adet aynı idrar yapar gibi aynı idrar gibi sizi sıkıştırıyordu ve tuvalete gidip boşaltıyordunuz yani çamaşır kirletmeden adet mümkündü. Eskiden kadınlar bebeklerini rahat emzirirsinler diye adet olmaz vardı süt korurdu ama bugün bu yetenek kadınlarda kalmadı.


Alternatif tıbbın doğru olanını nasıl ayırt edeceğiz?

Efendimizin hayatını okuyun sünnetleri hayatınıza geçirin zararları terk edin ahir zamanda helal haram hassasiyeti maalesef çok azaldı ayette geçtiği gibi helal olanlardan yiyin.


Siz deterjan yerine neler kullanıyorsunuz?

Çok yoğun olmama rağmen deterjanımı hep kendim yaptım bulaşık makinasının deterjan gözüne ve kapağına bir miktar sirke (yarım çay bardağından az) bir yemek kaşığı karbonat
Çamaşırlarda da; hakiki zeytinyağlı sabunu rendeleyip ya da parçaya bölüp kavanoza koyuyordum üzerine de kaynar su ekleyip ara sıra karıştırıyordum arapsabunu gibi oluyor arapsabunu kullanmıyorum çünkü çamaşırlarda koku yapıyor.
(Natureliv, sade pazar, yeşil anne, Erkan Mumcu, bunları tavsiye ederim)

Seminer 3 saat sürdü kan grubuna göre beslenmenin üzerinde çok durdu ve gerçek tıp kitabını okunmasını tavsiye etti umarım faydalı olmuştur Allah hepinizden razı olsun.
Büyükçekmece şehbal kültür merkezi/ 07 kasım 20181 yorum:

  1. Ya Rabbi! Ne kadar çok değiştirmeniz gereken şey var. Ben nereden baslayacagimi bilemiyorum. Ve çok tembelmisim daha da iyi anladim. Yalnız bir de şu var; sağlıklı beslenmek maalesef çok pahali��

    YanıtlaSil